Úvodní stránka → „Český papaláš“ ANKETA

„Český papaláš“ ANKETA

Motto: „Všechna zvířata jsou si rovna,
ale některá jsou si rovnější.“   George Orwell

Vážení přátelé, i vy, zvědaví nepřátelé,FPP na FB

také v letošním roce pořádáme na stránkách třetího ročníku Festivalu politické písně Sokolov internetovou anketu Český papaláš 2011. Zájem v předchozích ročnících byl veliký, což nás moc těší a ani letos Vás neochudíme o možnost kliknout si na svého favorita.

ALE POZOR - jelikož jde o TŘETÍ ROČNÍK, tak MÁTE LETOS TŘI HLASY v každé kategorii! Tzn. že z každého počítače (resp.každé IP adresy) můžete hlasovat 3x, pak se anketa zablokuje. Vždy bylo těžké vybrat toho největšího...:) Jak se svými třemi hlasy naložíte je na Vás - můžete hlasovat 3x pro jednoho z adeptů nebo své hlasy libovolně rozložit na více nominovaných. Zde se můžete podívat na nominace a kompletní výsledky předchozích ročníků ankety (Český papaláš 2009, Český papaláš 2010).

Každopádně stále pro všechny nominované platí ono známé olympijské heslo: „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se".

Česká politika nám hrubne. Občas by se možná chtělo říci „zlatej Paroubek..". Vzhledem k tomu, co se za posledních několik měsíců odehrálo na naší politické scéně, nezbývá než konstatovat, že téměř dvakrát po sobě anketou zvolený „Český papaláš roku" Jiří Paroubek byl ještě coby kovaný prototyp normalizačního papaláše, demagoga a bezbřehého populisty, řídícího se téměř výhradně průzkumy veřejného mínění, poměrně málo překvapivý a originální. To co se děje v současné české politice skutečně překonává jakékoli představy o tom, co je ještě možné. Nu, politika je slovy klasika „umění možného". I když autor tohoto otřepaného rčení, obáváme se, myslel tuto větu opravdu jinak. S příchodem nových tváří do parlamentu a do vlády se nám naše vyspělá politická kultura obohatila o nové, neotřelé fenomény. Těžko říct, co by nás ještě mohlo překvapit - snad informace typu, že Kristýna Kočí je chlap. A možná ani to ne.. No nic.

Vyhlášení vítězů ankety proběhne 3.11.2011 na

Festivalu politické písně Sokolov 2011 V PRAZE NA NÁRODNÍ

program ZDE

 

Takže zbývá ještě popřát Vám příjemnou zábavu při hlasování.

Letošní anketa má tři kategorie:

____________________________________________________________

Český papaláš roku 2011

(nominovala iniciativa Vyměňtepolitiky a „komise FPP“) Je hlavní kategorií naší ankety. Kdo je to vlastně papaláš? Papalášství je možná spíše něco jako nemoc, která některé naše politiky občas postihne. Postižený člověk může vzbuzovat lítost. Ne tak tito, protože jejich konání má bohužel dopad na nás všechny. Na lítost zde není místo. V této kategorii můžete bez slitování zvolit toho, kdo je podle Vašeho názoru papalášstvím stižen nejvíce. dočti to »

Prasárna roku 2011

(nominovala iniciativa Vyměňtepolitiky.cz) Název této kategorie se může někomu zdát příliš expresivní, nicméně je to ten nejjemnější výraz, který jsme byli schopni s přihlédnutím k obsahu kategorie zvolit. Jak je z názvu zřejmé, jde o kategorii činů, kterými naše politická scéna projevuje svou úroveň a kulturnost. V souvislosti s názvem kategorie se nabízí i elegantní můstek k Orwellovu mottu v úvodu – autory této věty v jeho knize „Zvířecí farma" byla právě prasata. Může se jednat o čin jednotlivce nebo i skupiny politiků. dočti to »

Skokan roku 2011

(nominovala redakce MF Dnes) Každoročně se objeví někdo, kdo jakoby odnikud vzejde a alespoň na chvíli zazáří. Právě takovým typům je věnována tato kategorie. Překvapili nás, možná i vás, možná své okolí a možná někteří i sami sebe. dočti to »

Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia