Úvodní stránka„Český papaláš“ ANKETA → Český papaláš roku 2011

Český papaláš roku 2011

(nominovala iniciativa Vyměňtepolitiky a „komise FPP“) Je hlavní kategorií naší ankety. Kdo je to vlastně papaláš? Papalášství je možná spíše něco jako nemoc, která některé naše politiky občas postihne. Postižený člověk může vzbuzovat lítost. Ne tak tito, protože jejich konání má bohužel dopad na nás všechny. Na lítost zde není místo. V této kategorii můžete bez slitování zvolit toho, kdo je podle Vašeho názoru papalášstvím stižen nejvíce.

Pouze pro inspiraci - zde je lingvistická stať Původ slova.. I když ta může být místy zavádějící..


30. září 2011 00:00

Výsledky - konečné pořadí

Václav Klaus

Václav Klaus

Konečný počet hlasů: 2677

29,8%

1.místo

Tento matador naší ankety letos stále piluje a vylepšuje svoje papalášství, zřejmě ve snaze konečně uspět na nějakém lepším místě v naší anketě. Loni se umístil na pěkném čtvrtém místě, nicméně bramborová medaile je Václavu Klausovi evidentně málo. Připomeňme si alespoň jeho nejlepší letošní kousky. Neelegantně sbalené protokolární pero na státní návštěvě v Chile, minimálně dvě dosti "neobvyklé" prezidentské milosti, bezpečnostní rám v australském parlamentu, doporučení a podpora pana Bátory na vysokém místě ministerstva školství přes (nebo právě pro?) jeho náckovské názory a v neposlední řadě také poučení národa o „významové neutrálnosti" slova deviace, když obhajoval svého opravdu fundovaného poradce Hájka, který homosexuály nazval našimi deviantními spoluobčany. Připočteme-li k tomu ještě osočení 13-ti ambasád z „vměšování" a „bezprecedentního kroku, který nikdo z nás nepamatuje" za prohlášení o podpoře Prague Pride (navzdory tomu, že česká velvyslanectví obdobným způsobem podpořila podobné akce gayů například v Estonsku a Maďarsku), musíme konstatovat, že pouze za tyto činy by si Václav Klaus, jako nejvyšší reprezentant ČR, zasloužil rozhodně lepší než čtvrté místo... Inu, jak onehdy pravil Marek Brodský: „Vyrůstal jsem za Husáka a jsem zvyklý se za prezidenta stydět." Poslední události kolem udělování prezidentských milostí bereme jako velmi zajímavý finiš pro dobré umístění v naší anketě..:)

David Rath

David Rath

Konečný počet hlasů: 2477

27,5%

2.místo

David Rath, nositel loňského titulu Český papaláš roku 2010 a bývalá pravá ruka expředsedy Paroubka, proslulý mediální exhibicionista, hejtman, poslanec specializující se na velmi důležitou problematiku „jak v parlamentu kohokoli co nejvíce urazit", politik, nahrazující věcné diskuse demagogií a osobními útoky, velice aktivní člověk, který se nebojí změnit názor o 180°, se stal skutečnou ikonou politikaření v ČR. V časopise, který vydává Středočeský kraj, není snad jediná stránka, kde by pan hejtman nebyl vyfocen a také jakékoliv akce podporované krajem musí viditelně prezentovat, že je podporuje nejenom kraj, ale hlavně středočeský hejtman MUDr. David Rath. Odmítá mimo jiné vysvětlit, kam se ztratilo téměř 19 milionů z jím ovládané Krajské zdravotní a.s. No uvidíme, jak se mu v naší anketě bude dařit letos.

Josef Dobeš

Josef Dobeš

Konečný počet hlasů: 1396

15,5%

3.místo

S novou politickou stranou Věci Veřejné zavál do našich zatuchlých parlamentních vod nový, svěží smrádek. Objevily se věci dosud nevídané, jako nahrávání spolustraníků po hospodách a bytech a postupné zveřejňování těchto nahrávek, podivuhodné půjčky spolustraníkům bez smlouvy předávané v obálkách atd atd. Nicméně za nejnepochopitelnější záležitost, alespoň na první pohled, se dá považovat zaměstnání a držení pana Bátory, člověka s nacionalistickou minulostí (Konečné řešení otázky cikánské je jeden z dokumentů strany, za kterou jako nestraník kandidoval ve sněmovních volbách) na místě personálního šéfa ministerstva školství, který má na starosti mimo jiné i etický kodex ministerstva. Je nepochopitelné, že se pan ministr Dobeš dokonce omlouval za tohoto úředníka svému kolegovi z vlády za veřejné urážky a odmítal ho odvolat z funkce. Je nepochopitelné, že byl tento úředník za trest povýšen. No nepochopitelné.. Pan ministr Dobeš byl zřejmě i za tuto nadstandardní podporu pochválen dokonce hlavou státu. Prezident, jehož „hradní partička" pana Bátoru na ministerstvo školství doporučila, popsal pana ministra Dobeše jako nejlepšího polistopadového ministra školství. No vida.

Vít Bárta

Vít Bárta

Konečný počet hlasů: 1069

11,9%

4.místo

Když se tento úspěšný a finančně zajištěný neformální lídr strany VV dostal do vlády a začal rozkrývat podivuhodné položky v rozpočtu ministerstva dopravy, působilo to zajímavě a nadějně. Když začal bojovat proti předraženým českým dálnicím a stavbařské lobby, působilo to hrdinsky. Aureola hrdiny a pana spravedlivého se začala postupně rozpouštět, když na jeho bezpečnostní agenturu ABL začalo postupně praskat, že sledovala politiky z Prahy 10, což nejdříve popřel jako podvrh a nakonec doznal jako fakt. Když začaly unikat informace o jeho plánech, jak co nejefektivněji s firmou ABL prorůst do státní správy, bylo to už povážlivé. Když začaly pronikat na světlo světa nahrávky z bytových setkání nejužšího vedení VV o omotání si Klause kolem prstu a následně se provalila tzv. půjčková aféra s Krystýnou Kočí a dalšími, už to nebylo ani legrační. Nezbylo mu než odstoupit z postu ministra dopravy a nyní čelí trestnímu stíhání. Tento rychlý vzestup a pád může pro milovníky konspiračních teorií působit i tak, že někomu hodně ostře šlápl na kuří oko. No bůhví, jak to je. Nyní je to v rukou policie, snad hoši vypátrají, jak to bylo. Nicméně Vít Bárta byl i přes toto všechno slovně oceněn naším prezidentem jako jeden z nejtalentovanějších mladých politiků v ČR. V čem tkví jeho talent, ovšem zůstává otázkou.

Tomáš Chalupa

Tomáš Chalupa

Konečný počet hlasů: 763

8,5%

5.místo

Tento mladý a nadějný papaláš, v současnosti ministr životního prostředí, který nikdy nepracoval v oboru a do funkce se dostal jen a pouze na základě stranické příslušnosti k ODS, dosud poměrně nenápadně proplouval zatuchlým českým politickým rybníčkem. Jeho jméno je ještě z doby, kdy pracoval jako starosta Prahy 6 spojováno s kauzou firmy Key Investments, která spravovala peníze pražských obvodů tak úspěšně, až musela vyhlásit konkurz a Tomáš Chalupa dodnes odmítá, společně s ostatními politiky, politickou zodpovědnost, ačkoliv signálů o špatném stavu této firmy měli dostatek a investici jako starosta po 6 let nijak nesledoval. V kauze Šumava se postavil na stranu dřevařské lobby a ředitele parku Jana Stráského, čímž si vysloužil kritiku odborníků a ekologů. Tomáš Chalupa si svou nominaci zaslouží za to, že nepřijal morální a osobní zodpovědnost za problémy Prahy 6 a za to, že přijal ministerský post jen na základě stranické příslušnosti.

Jiří Besser

Jiří Besser

Konečný počet hlasů: 615

6,8%

6.místo

Zubař, který se stal ministrem kultury, o sobě tvrdí, že kultuře nerozumí a to je právě jeho výhodou. Během krátké doby stihl svými rozhodnutími zvednout ze židle mnoho odborníků a občanské veřejnosti. Bourání domu na Václavském náměstí, zrušení gotických sklepů jako kulturní památky, vyhlášení rekonstrukce Státní opery Praha bez prostudování aktuálního stavu budovy jsou jen část z kauz, které se jej přímo dotýkají. Ministr kultury by měl být někdo, kdo bude ctít kulturní historii a bude se efektivně pokoušet jí zachovat bez rozdílu stranické příslušnosti a vlivu lobbistů. O motivacích jeho činů se vedou zajímavé diskuse. Zkrátka kultura je oblast, kterou nelze řešit kupeckými počty. No a použití modrých majáků absolutní přednosti v jízdě cestou na krmení medvědů do Berouna - to už je pouze taková třešnička na dortu..

Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia