Úvodní stránka„Český papaláš“ ANKETA → Skokan roku 2011

Skokan roku 2011

(nominovala redakce MF Dnes) Každoročně se objeví někdo, kdo jakoby odnikud vzejde a alespoň na chvíli zazáří. Právě takovým typům je věnována tato kategorie. Překvapili nás, možná i vás, možná své okolí a možná někteří i sami sebe.


30. září 2011 00:00

Výsledky - pořadí skokanů

Radek John

Radek John

Konečný počet hlasů: 1725

36,9%

1.místo

Naprostý nováček šel do politiky s rétorikou boje proti dinosaurům, jejich platům, odměnám, široké imunitě či zneužívání modrých majáčků. Milovník žen a vína si rychle kritizované manýry osvojil. Třeba s majáčkem jel na večírek německé ambasády, a když služební auto bouralo, tak se vymlouval, že tam jel prověřovat nahlášené bomby. Dnes se pro něj hledá trafika.

 


Aleš Hušák

Aleš Hušák

Konečný počet hlasů:1127

24,1%

2.místo

Jako šéf vedl loterijní společnost Sazka od roku 1995, letos musel skončit. Dlouho ze svého křesla odejít nechtěl, ačkoliv dokázal nepředstavitelné - výdělečná firma pod tíhou dluhů na stavbu pražské arény pomalu krachovala. Jeho papalášství umocnily nové informace o ročním platu 15 milionů korun, cestách letadlem, osobním kuchaři, ochrance a luxusní usedlosti na španělské Menorce.

Jaroslav Barták

Jaroslav Barták

Konečný počet hlasů: 1017

21,8%

3.místo

Lékař, spolumajitel polikliniky a sekretář Lions Clubu se léta chlubil svými styky se známými a mocnými lidmi - od premiérů, ministrů, přes státní zástupce až po kriminalisty. Až letos se ukázala jeho skutečná tvář. Svědčí proti němu dvanáct bývalých asistentek, které roky trýznil. Je obviněn ze znásilnění, sexuálního nátlaku, vydírání, vyhrožování, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody.

 

Pavel Kouda

Pavel Kouda

Konečný počet hlasů: 593

12,7%

4.místo

Radní ČSSD z Ústeckého kraje se letos hodně angažoval při obraně ředitelky litoměřického gymnázia, proti níž stáli studenti, rodiče, a dokonce i učitelé. Chodí v kovbojském a přitom nechává vyvádět „nevhodně oblečené občany" ze schůzí zastupitelstva. Dotaz, proč přihrál miliony pro svou tělovýchovnou jednotu, odbyl, že „je starší člověk a redakce se ho ptá moc složitě".

 

Jiří Lajtoch

Jiří Lajtoch

Konečný počet hlasů: 164

3,5%

5.místo

Přerovský primátor a senátor za ČSSD ukazuje, jak vypadá typické „komunální papaláštví". Nejde o závratné sumy, ale ani „malou domů" si nenechal ujít. Malířské a natěračské práce magistrát svěřil firmě manžela primátorovy dcery. Kromě toho Lajtocha viní kriminalisté ze zneužití pravomoci kvůli dvěma sporným zakázkám na přestavbu domova pro seniory a zimního stadionu.

 

Roman Višňák

Roman Višňák

Konečný počet hlasů: 47

1,0%

6.místo

Generální manažer hokejového klubu HC Hradec Králové musel letos skončit po protestu fanoušků. S těmi se dlouho odmítal bavit a slyšet jejich argumenty. Vrcholem bylo, když nechal po vzoru diktátorských režimů zavřít diskusi na internetovém fóru. Naštval vyhazovem Martina Hostáka, bývalého reprezentanta, dnes komentátora a schopného manažera v klubu.


Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia