Úvodní stránkaDiskuse – ohlasy → ..mail k prasárně roku 2011

..mail k prasárně roku 2011

Vážení přátelé, v anketě „Český papaláš 2011“ mě v části „Prasárna roku“ zaujal bod 4: Diskuze nad zákonem o protikomunis­tickém odboji, kde citujete postoj komunistů: „ti, kdo se postavili totalitnímu režimu, byli vlastizrádci a sabotáže, či emigrace byl boj proti vlastnímu lidu. Ocenit by se měli naopak pohraničníci“.

Bohužel tento názor v naší deformované společnosti významně rezonuje. Návrh komunistů je totiž mezitím realitou. To jsem poznal z vlastní zkušenosti, a to při výletě na Březník na Šumavě, na místo, kde v 50. letech stávala rota PS. Byl jsem nemile překvapen tím, co jsem tam viděl.

To, že je někde umístěn pomníček ve službě padlého příslušníka PS, bych ještě chápal. Přece jenom má i smrt příslušníka ozbrojených složek nezanedbatelný lidský rozměr a smrt jako taková zasluhuje naší úctu. Co mě však šokovalo, byl vysvětlující nápis vedle , který tam dala nainstalovat obec Modrava. Cituji z něj:

„Poručík Horváth se stal jednou z mnoha obětí na hranici. Sloužil státu a boj o tzv. "Zelenou hranici" byl a navždy zůstane součástí historie této části Šumavy. Taktéž i pomníčky dalších pohraničníků, osob pokoušejících se překročit SH a také zaniklých obcí. Všechny oběti této doby si zaslouží pochopení a úctu. Motto: Národu, který si neváží svých lidí ochotných nasadit život pro svojí obranu hrozí, že žádné nebude mít, až je bude potřebovat!"

K tomu mohu dodat jen: než takové hrdiny, tak to radši žádné!

Posléze jsem na webu vojensko.cz zjistil, že to není zdaleka jediný případ. Dokonce lze říci, že dnes jsou takové památníky téměř všude tam, kde kdysi stávaly roty PS. Návrh komunistů je tedy jen další ukázkou jejich mazané prolhanosti, neboť to, co naoko navrhují, je již dávno skutečností!

S pozdravem,

Jiří Vrána, Praha

 

Odpověď:

Děkujeme za váš zájem a dáváme Váš email na naše stránky do rubriky Diskuse-ohlasy.

12. říjen 2011 09:07

Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia