Úvodní stránkaNapsali o nás → Českým papalášem roku zvolen Klaus, skokanem je John

Českým papalášem roku zvolen Klaus, skokanem je John

4.11.2011 – tyden.cz – V internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 o Papaláše roku zvítězil prezident Václav Klaus. Za Prasárnu roku Češi zvolili vznik politické koalice na pražském magistrátu. Skokanem mezi politiky, kteří nejlépe využívají své koryto, se stal předseda Věcí Veřejných Radek John.

Cenou chtějí organizátoři i hlasující poukazovat na negativní jevy v české politice. Výsledky dnes organizátoři ankety vyhlásili na koncertech v pražských klubech Vagon a Rock Café.

Pro Klause hlasovalo 2 677 lidí a prezident získal téměř 30 procent hlasů. Vítězství mu pravděpodobně zajistilo celosvětově vysílaná krádež pera při státní návštěvě v Chile nebo odmítnutí projít bezpečnostním rámem v australském parlamentu.

Poslanec a hejtman Středočeského kraje Davit Rath neobhájil loňské vítězství a skončil až druhý, dostal 2 477 hlasů.

"Zvítězil Václav Klaus a na záda mu dýchal David Rath, ten souboj byl opravdu těsný," řekl pořadatel ankety Miroslav Balatka. Prostřednictvím internetových stránek www.ceskypapalas.cz pořadatelům přišlo přes 20 tisíc hlasů; z jednoho počítače bylo možné tentokrát zaslat tři hlasy.

Skokanem je John

Radek John se stal Skokanem roku, přestože šel do politiky bojovat proti příliš velkým platům politiků, odměnám a imunitě a nakonec si tyto praktiky sám osvojil. John získal 1 725 hlasů, tedy 37 procent všech zaslaných.

John si v kategorii Skokan roku vedl suverénně; k vítězství mu pomohlo 1725 zaslaných hlasů. Přes tisícovku hlasů lidé zaslali také bývalému šéfovi Sazky Aleši Hušákovi a lékaři Jaroslavu Bartákovi, kterého stíhá policie kvůli sexuálnímu napadání jeho asistentek.

Za Prasárnu roku pak lidé vybrali vznik koalice na pražském magistrátu. Volby sice vyhrála TOP 09, radnici ale obsadili sociální a občanští demokraté.

Lidé nezapomněli poslat hlasy ani ministrům životního prostředí Tomáši Chalupovi (ODS) a ministrovi kultury Jiřímu Besserovi.

Boj o Prasárnu roku

Těsný byl výsledek i v kategorii Prasárna roku. Zatímco vítězným architektům koalice na pražském magistrátu přišlo 1224 hlasů, jen o 28 méně jich přišlo aktérům kauzy exministra životního prostředí a nynějšího místopředsedy ODS Pavla Drobila.

Obžalobu z nepřímého úplatkářství na jeho bývalého poradce Martina Knetiga podala v pondělí státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

Zasláním dalších hlasů lidé poukazovali například i na boj o kůrovcem zasažené stromy na Šumavě, investice některých pražských radnic do firmy Key Investments či kontroverzní výběrové řízení na likvidaci starých ekologických škod.

Legrace z něčeho, co k smíchu není

Cílem ankety je podle pořadatelů humorným způsobem reflektovat současný stav politické kultury v České republice. "V podstatě si ale děláme srandu z něčeho, co vlastně k smíchu vůbec není," míní Balatka.

Festival politické písně Sokolov si vypůjčil název od svého komunistického předchůdce nechvalně známého z dob před rokem 1989. Letos se koná již potřetí, uplynulé dva ročníky se uskutečnily právě v Sokolově. Suverénním vítězem premiérového ročníku byl někdejší předseda vlády Jiří Paroubek.

Ke změně místa konání pořadatele vedla potřeba finančních úspor; přehlídku podporovala sokolovská radnice, letošní příspěvek jim ale připadl příliš malý. "Paradoxně je pro nás levnější udělat to v Praze. V Sokolově to byl velký open air festival a tady to děláme v komornějším duchu," vysvětlil Balatka.

AUTOR: ČTK

 

4. listopad 2011 23:57

Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia