Úvodní stránkaNapsali o nás → Klaus papaláš, Paroubek baleťák

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Papaláš je partajní kádr, zásadně tlustý, využívající a zneužívající veškeré možné výhody, jež mu funkce poskytuje. Když mluví, není jasné, co chce říct, ale je jasné, že musí mluvit. Na Klause se to slovo nehodí. Klaus není papaláš.

Jak známo, svoji ODS již dříve opustil - zklamán z jejího "topolánkovského" vývoje. V žádné straně dnes nepůsobí. Dokonce se ani s jistotou nedá říct, že by nějakou stranu, třeba ODS nebo VV, preferoval. Nevypadá jako věčně se nacpávající, nepohyblivý tank, který co chvíli na pleši pečlivě načechrá přehazovačku. Když mluví, je až mrazivě jasné, co chce říct, na koho míří, co nabízí. Klaus je svého druhu antipapaláš.

Papaláš si je vědom své zprostředkované moci, kterou mu dává funkce. Ale to Klaus nepotřebuje. Jistě si váží svého prezidentství, ale kdyby neprezidentoval, nebyl by ani o milimetr méně ostrý, méně útočný, méně výrazný.

Papaláš by držel basu s Bruselem, neprovokoval by, nestál na zadních a neustále neštěkal. Papaláš by nedráždil už svou pouhou přítomností půlku politiků Evropy - evropské papaláše.

Pokud tedy byl Václav Klaus zvolen papalášem roku, je to u nás s papaláši dobré, zřejmě tu skoro žádné nemáme. Ti, kteří ho volili, se zřejmě spletli. Chtěli říct, že se jim nelíbí, co Klaus hlásá, ten jeho antibruselský nacionalismus, jeho čerstvé objetí s preláty katolické církve, jeho podpora lidem, jako je Bátora, Bobošíková. Jenže to všecko je jen jiný, ostrý názor, postoj, žádné papalášství. Jestli je Klaus papaláš, pak je Jiří Paroubek kandidát na baleťáka roku.

Papalášský, tedy ve své podstatě zbytečný a nabubřelý, je úřad prezidenta. Vůbec ho nepotřebujeme. Ale to je jiná věc.

5. listopad 2011 00:00

Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia