Úvodní stránkaNapsali o nás → Lidé mohou na internetu znovu hlasovat pro Papaláše roku

Lidé mohou na internetu znovu hlasovat pro Papaláše roku

30.9.2011, ČTK, ceskenoviny.cz. Festival politické písně Sokolov dnes zveřejnil nominace na letošní cenu Papaláš roku. Třetí ročník ankety opět nabízí hlasování ve třech kategoriích, kromě hlavní kategorie Papaláš roku mohou lidé volit Skokana roku pro nově objevené osobnosti, které se něčím negativním zapsaly do povědomí veřejnosti, a Prasárnu roku.

Festival sice svým názvem připomíná někdejší zprofanovanou přehlídku pořádanou Socialistickým svazem mládeže, není však oslavou komunistické ideologie, naopak negativní jevy v české politice kritizuje. Internetová anketa probíhá na stránkách festivalu www.fpp-sokolov.cz. "Novinkou letošního ročníku ankety je, že hlasující mají v každé kategorii možnost z jednoho počítače udělit tři hlasy," doplnil Balatka. V předešlých ročnících dali lidé nejvíce hlasů Jiřímu Paroubkovi (v roce 2009) a loni hlavní kategorii vyhrál David Rath. V letošním roce festival ve spolupráci s iniciativou Vyměňte politiky nominoval Josefa Dobeše, Tomáše Chalupu, Václava Klause, Davida Ratha, Víta Bártu a Jiřího Bessera. Mezi navrhované Prasárny roku se letos dostalo například odmítnutí zveřejnit platy vrcholných činitelů Pražského hradu, takzvaný ekotendr na likvidaci starých ekologických zátěží, kauza bývalého ministra životního prostředí Pavla Drobila, diskuze nad zákonem o třetím odboji nebo kritizované sestavení koalice na pražském magistrátu. Mezi Skokany roku se letos objevili například předseda Věcí veřejných Radek John, lékař obviněný ze sexuálního nátlaku na své asistentky Jaroslav Barták nebo bývalý šéf Sazky Aleš Hušák. Vyhlášení vítězů ankety proběhne 3. listopadu na Festivalu politické písně Sokolov 2011, který se tento rok poprvé nekoná v Sokolově, ale v pražských klubech Vagon a Rock Café. Na koncertech vystoupí například Garage a Tony Ducháček, skupina Poletíme? či Peneři Strýčka Homeboye.

Autor: ČTK

www.ctk.cz

2. říjen 2011 21:57

Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia