Úvodní stránkaNapsali o nás → Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu. Skokanem mezi politiky, kteří si nejlépe užívají své koryto, se stal šéf Věcí veřejných Radek John.

Akce se vysmívá politické zvůli a nabízí možnost zasmát se i těm nejvyšším postavám české politiky. Po několik týdnů tak mohli lidé hlasovat na webových stránkách Festivalu politické písně Sokolov, kdo se tento rok choval jako největší papaláš.

Pro Klause hlasovalo 2 677 lidí a prezident tak získal téměř 30 procent hlasů. K vítězství mu určitě pomohlo mezinárodně proslulé vystoupení s perem na státní návštěvě v Chile nebo odmítnutí projít bezpečnostním rámem v australském parlamentu. Druhý Rath, poslanec a hejtman Středočeského kraje, se může utěšovat, že zvítězil loni. Do boje přitom vytasil silné zbraně: třeba arogantní prohlášení v parlamentu, urážky politických odpůrců i záhadné zmizení téměř 19 milionů z jím ovládané Krajské zdravotní společnosti.

Třetí příčku obsadil ministr školství Josef Dobeš. Ten na sebe upoutal pozornost statisícovými odměnami pro své loajální spolupracovníky i svěřením vysoké funkce Ladislavu Bátorovi, který proslul kontroverzními výroky. Skokanem je John MF DNES jako mediální partner akce vybrala letos nominace do soutěže o Skokana roku. Jde o lidi celostátně nebo místně veřejně známé, kteří svým chováním v tomto roce nečekaně překvapili.

Letošní vítěz Radek John šel do politiky s tím, že bude bojovat proti politickým dinosaurům, jejich platům, odměnám, imunitě či zneužívání modrých majáčků. Právě on si ale kritizované manýry osvojil. Na večírek německé ambasády vyjel s policejním majáčkem, a když služební auto bouralo, tak se vymlouval, že jel prověřovat nahlášené bomby. John získal 1 725 hlasů, tedy 37 procent všech zaslaných. Následuje ho exšéf Sazky Aleš Hušák a chlípný pražský lékař Jaroslav Barták. Prasárnou roku pak lidé jasně zvolili pražskou koalici. Volby sice vyhrála TOP 09, radnici ale obsadili sociální a občanští demokraté. Odvěcí rivalové zjistili, že spojenectví je udrží u moci. Hlavnímu městu tak vládne koalice ideologicky odlišných, ale v mechanismech moci zkušených stran. Organizátoři Festivalu politické písně Sokolov nazvané podle komunistické soutěže "angažovaných písní", říkají, že chtějí, aby lidé nebyli pasivní. "Nadáváme po hospodách, jaká je politika špína a hnus," připomíná ředitel festivalu Miroslav Balatka a dodává: "Papalášství je jakási nemoc, opilost mocí. Ti lidé zapomněli, proč ve funkci jsou."

 

5. listopad 2011 00:07

Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia