Úvodní stránkaNapsali o nás → Politická píseň politikům nevoní, kraj na ni nepřidá

Politická píseň politikům nevoní, kraj na ni nepřidá

28.1. 2010, MF DNES – Posměch sklízí krajská vláda ČSSD a KSČM. Nelíbil se jí totiž loňský obnovený festival Politická píseň v Sokolově, a tak už na něj letos nedá z krajského rozpočtu ani korunu.

Politická píseň politikům nevoní, kraj na ni nepřidá Sokolov – Posměch sklízí krajská vláda ČSSD a KSČM. Nelíbil se jí totiž loňský obnovený festival Politická píseň v Sokolově, a tak už na něj letos nedá z krajského rozpočtu ani korunu. Politici přitom vehementně popírají, že by se tím mstili pořadatelům recesisistické akce za vyhlášení ankety Český papaláš. Potupnou cenu u hlasujících diváků jasně vyhrál předseda sociální demokracie Jiří Paroubek, přebírala ji za něho těhotná manželka.

Zvláštní je, že si krajší radní „zasedli" jen na Politickou píseň. Dalších více než šedesát akcí v seznamu obdarovaných nechali. Přitom úředníci a také členové kulturní komise doporučovali grant poskytnout i sokolovskému festivalu. Komisaři dokonce navrhovali zvýšit příspěvek z 25 na 30 tisíc korun, aby suma byla stejná jako vloni.

„Je to kvůli určité kontroverznosti té akce. Vím, že je třeba ji brát s nadsázkou. Příspěvky ale spíš dáváme akcím, které mají nějakou tradici a vydobyly si své místo na slunci," vysvětlil náměstek hejtmana Martin Havel (ČSSD). Podle něho v radě, složené ze šesti sociálních demokratů, dvou komunistů a jednoho bezpartijního, převážil názor, že si Politická píseň grant nezaslouží. „Máme i určité pochybnosti o úrovni festivalu a kapel, které tam hrály," dodal Havel. Přiznal ale, že loňský ročník neviděl.

Politická píseň přitom patří mezi nejlepší kulturní počiny loňského roku v kraji. Týdenní multižánrová akce přilákala asi tři tisíce diváků. Vystupovali tu například Plastic People of the Universe, Garáž, Švihadlo, Šanov nebo Ester Kočičková.

„Je to snad poprvé, co rada do grantů takhle zasáhla. S penězi jsme tak trochu počítali," řekl organizátor festivalu Miroslav Balatka. Všem pochybovačům ironicky vzkazuje, že tradici Politická píseň rozhodně má. „Asi na ni radní zapomněli. Že se jim nezdá úroveň? Plastici nikdy nepatřili mezi oblíbence komunistů. Takže se nedivím," řekl.

Balatkovi už lidé píší e-maily, že by rádi přispěli, aby díru v rozpočtu zalepili. Pro tento účel zřídili organizátoři účet 234924804/0300.

Hlavním sponzorem je město Sokolov, které letos přispěje 400 tisíci korun. „Jde o jednu z nejvýznamnějších akcí v Sokolově a v kraji," zdůvodnil místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. „Musíme počítat s tím, že se budou organizátoři trefovat i do nás. S tím rizikem do toho jdeme a je to tak v pořádku," doplnil starosta Karel Jakobec.

Totéž si paradoxně myslí i šéf krajské kulturní komise Petr Kuliš (ČSSD). Na rozdíl od svých stranických kolegů příspěvek na sokolovský festival prosazoval. „Festival byl výborný, bezkonkurenční. Argumentům, proč grant nedávat, nerozumím."

3. únor 2010 23:48

Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia