Úvodní stránkaNapsali o nás → Sokolov – Proti papalášům

Sokolov – Proti papalášům

20. 2. 2008, Mladá fronta DNES

Sokolov – Co se vám vybaví při vyslovení jména Sokolov? Mnohdy i festival politické písně, při kterém se kdysi zpěváci předháněli v tom, kdo zazpívá angažovanější (rozuměj komunistický režim podporující) píseň. a podobný festival politické písně by se měl

S nápadem přišli lidé spojení se sokolovskou bigbítovou scénou. Festivalu, jehož podoba v letech 1971–1989 patřila „čelům obrácenýmk masám", „světlým socialistickým zítřkům" a protestům proti „imperialistickým štváčům" však chtějí vdechnout jiného ducha, který by skutečně odpovídal slovům v názvu – politická píseň.

„Hodně mi vadí, že se politici už zase chovají jako papaláši. z toho vzešel nápad použít to jako motto festivalu, říká iniciátor nápadu a hudebník Miroslav Balatka.

O přípravách na festival je ještě předčasné hovořit. Vše je zatím ve fázi nápadu. „Vytipovali jsme lidi, kteří by se kolem festivalu mohli pohybovat a pomohli by s jeho organizací. Také se bavíme samozřejmě o jménech, která bychom na festivalu rádi viděli. Protože se festival konal vždycky ze začátku roku a naposledy se uskutečnil v roce 1989, chtěli bychom, aby se uskutečnil někdy v březnu 2009," vypráví Balatka, který působí v kapele Blahobeat. Ta se vyvinula z někdejšího legendárního Beatového družstva.

Organizátoři předpokládají, že by se na festivalu vedle sebe objevili představitelé různých hudebních směrů – od folku přes bigbít po hip hop. Jednotícím prvkem by bylo právě „protipapalášství".

Hlavní starostí organizátorů však bude sehnat peníze. Chtějí požádat o grant sokolovský městský úřad a oslovit sponzory.

„Zopakovat festival, na kterém by vystoupili ti, kteří se vyjadřují k současným věcem, je mi sympatické. Sice mi všechno, co by zaznělo, nemusí být úplně milé, ale určitě to patří k životu. Myslím, že ve vedení města bychom se tomu určitě nebránili," říká starosta Sokolova Karel Jakobec.

27. únor 2009 12:57

Novinky

Fotogalerie z Festivalu politické písně Sokolov 2011

4. listopad 2011 23:41 Zde jsou fotografie René Carana z celého průběhu letošního FPP2011.

Video – vyhlášení výsledků

3. listopad 2011 23:35 zdroj ČTK

Výsledky ankety Český papaláš 2011

3. listopad 2011 23:12 Tak a je dohlasováno, spočteno, vyhlášeno.. a zde to je vše popořadě, jak to letos dopadlo..

Napsali o nás

Papaláš roku je Klaus, porazil Ratha. ‚Bodoval‘ i John

3.11.2011 – lidovky.cz – Prezident Václav Klaus byl na základě internetového hlasování zorganizovaného pořadateli Festivalu politické písně Sokolov 2011 vyhlášen Papalášem roku.

Papaláše roku vyhrál Klaus, skokana má John. Prasárnou je koalice v Praze

3.11.2011 – idnes.cz – V internetové anketě o Českého papaláše roku 2011 zvítězil prezident Václav Klaus, druhou příčku obsadil hejtman David Rath. Prasárnou roku pak Češi vybrali vznik politické koalice na pražském magistrátu.

Klaus papaláš, Paroubek baleťák

4.11.2011 – tyden.cz – Glosa Martina Ferndrycha – Uživatelé kompjůtrů zvolili v internetové anketě Festivalu politické písně Sokolov 2011 papalášem roku prezidenta Václava Klause. Strefili se?

Menu

Další ročníky

Zasílání novinek

Odkazy

Oficiální stránky města Sokolov

Transparency International

Ester Kočičková

Česká televize, pořad Retro – O festivalu politické písně Sokolov

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

náhled tisku | tisknout | nahoru

Mladá Fronta DnesMěsto SokolovRespekt
HB PrintRadio BeatVYMĚŇTE POLITIKY

2009 – 2011 © Festival politické písně Sokolov
Prohlášení o přístupnosti
Webmaster: Vistamedia